+38(067) 547-8-111 

Keratoplastika@ukr.net

Про нас

Історія створення Дніпропетровського відділення державного підприємства «Біоімплант» МОЗ України» по виготовленню кератобіоімплантатів

Відкриття Дніпропетровського відділення Державного підприємства «Біоімплант »МОЗ України» по виготовленню кератобіоімплантатів - подія, яка не має аналогів в Україні - перше і єдине відділення в країні, де виготовляють кератобіоімплантати з донорських роговиць для проведення операцій кератопластики. Створення Дніпропетровського відділення Державного підприємства «Біоімплант» МОЗ України» по виготовленню кератобіоімплантатів на базі Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні "ДОКОЛ" стало можливим завдяки активній підтримці Голови Дніпропетровської державної адміністрації Дніпропетровської області, Дніпропетровської обласної Ради, співробітників Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації.

При створенні Дніпропетровського відділення Державного підприємства «Біоімплант» МОЗ України »по виготовленню кератобіоімплантатів було налагоджено активну співпрацю між Fondazione Banca degli Occhi (Центр трансплантації рогівки округу Венетто і Фріулі - Венеція - Джулі), Державним підприємством «Біоімплант »МОЗ України» та благодійним фондом «Здоров'я України».

Мета створення Дніпропетровського відділення Державного підприємства «Біоімплант» МОЗ України» по виготовленню кератобіоімплантатів

- поліпшити якість життя людей, які страждають від захворювань рогівки і потребують кератопластики;

- отримання, селекція та обробка донорських тканин ока з метою виготовлення препаратів рогівки, застосовуваних у кератопластиці;

- забезпечення спеціальних офтальмологічних центрів, лікарень і НДІ України препаратами рогівки для кератопластики;

- пропаганда культури донорства рогівки

Соціальна значущість лікування офтальмологічних хворих з використанням кератопластики в Україні

Одним із найвищих здобутків української офтальмології, на сьогоднішній день, є операція кератопластика, яка проводиться на базі Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні «ДОКОЛ», а також у Харківській міській клінічній лікарні № 14 ім. проф. Л.Л. Гіршмана, в Київській міській клінічній офтальмологічній лікарні "Центр мікрохірургії ока" і в ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України".

Велика кількість факторів, може привести пацієнта до необхідності проведення імплантації препарату рогівки - кератопластики. Такими факторами можуть бути механічні пошкодження рогівки - травми, порізи, опіки, а також спадкові та вроджені патології, інфекції, дистрофія структури рогівки, кератоконус та інші захворювання очей.

Важкі ушкодження рогівки ведуть до повної або часткової втрати зору, зумовлюють стійку втрату працездатності і вихід на інвалідність людей працездатного віку.

Не менш 40% захворювань рогівки призводять до виникнення більма рогівки. У всьому світі близько 40 млн. осіб потребують кератопластики щорічно.

В Україні потреба в кератопластиці зараз становить близько 12 000 - 15 000 операцій на рік. З кожним роком цей показник зростає приблизно на 1,5 тис. одиниць.

 Поява самої сучасної вітчизняної технології виробництва кератобіоімплантатів, розробленої спільно ДП «Біоімплант» і ТОВ «Євро Сервіс Україна», яка відповідає всім закордонним стандартам і вимогам, дає можливість нашим кваліфікованим лікарям-офтальмологів вирішувати проблеми важких патологій рогівки на якісно новому рівні, своєчасно проводити високотехнологічні операції в державних лікарнях, з подальшою перспективою забезпечувати спеціалізовані офтальмологічні центри, лікарні і НДІ України препаратами рогівки для кератопластики.

 

Метод наскрізниї або пошарової кератопластики з використанням кератобіоімплантату дозволяє надати допомогу українським пацієнтам з ураженням рогівки, повернути їм зір і працездатність.