+38(095) 600-100-9 

Keratoplastika@ukr.net

Процес імплантації

Інформація для пацієнта

Порядок підготовки до операції кератопластика

Попередньо пацієнт інформує нас про свою проблему - по телефону або поштою. Ми даємо відповіді на Ваші запитання і пропонуємо вислати електронною поштою вже наявні медичні документи (огляди лікарів-офтальмологів, результати обстежень). Дану інформацію вивчають офтальмологи-хірурги Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні «ДОКОЛ» і пацієнту повідомляється попередній висновок про можливість проведення кератопластики, обумовлюються зручні дати його візиту в лікарню.

Якщо Ви не маєте на руках результати обстежень та діагностики - у Дніпропетровській обласній клінічній офтальмологічній лікарні «ДОКОЛ» Вам проведуть комплексну діагностику та обстеження Ваших очей на сучасному діагностичному обладнанні, а також зроблять лабораторні аналізи при необхідності.

Діагностика складається з:

- Перевірки гостроти зору хворого, у тому числі в умовах відсутності акомодації;

- Проведення на Шемпфлюг камері: визначення бінокулярності зору, авторефрактометра і кератометрії; пахіметріі (вимірювання товщини рогівки) і кератотопографія (визначення індивідуальних параметрів поверхні рогівки);

- Ехобіометріі (ультразвукового дослідження очного яблука на біометричному приладі Carl Zeiss IOL Master);

- Гоніоскопії та огляду з фундус-лінзою.

На підставі результатів діагностики проходить бесіда з лікарем, де Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання стосовно Вашої проблеми. Враховуючи індивідуальні особливості Вашого захворювання, лікар пояснить Вам всі етапи імплантації і призначить час операції. Метод знеболювання обговорюється з пацієнтом. Вибір методу знеболення залежить від віку пацієнта, стану його здоров'я і больової чутливості. Кератопластика, проводиться в лікарні «ДОКОЛ», виконується під загальним або під місцевим (ретробульбарно) знеболенням із застосуванням новітніх безпечних лікарських засобів.

Час очікування операції зазвичай становить від 2 до 5 днів. У деяких випадках потрібно подготовка рогівки хворого до кератопластики. Тому час очікування кератобіоімплантата йде на передопераційне лікування.

Ви госпіталізовані в лікарню для проведення кератопластики

Госпіталізується хворий за 1 день до операції.

Проводиться огляд хворого, вивчаються дані дослідження.

Хірург-офтальмолог планує хід, параметри і технологію проведення операції.

В операційній

На початку з хворим працює бригада анестезіологів - для забезпечення повноцінного знеболення, необхідного для успішного проведення операції.

З використанням фемтосекундного лазера або мікрохірургічного інструменту формується рогівковий імплантат з кератобіоімплантата.

На другому етапі з використанням фемтосекундного лазера або мікрохірургічного інструменту виробляють наскрізну або пошарову кератотомію рогівки хворого. Всі маніпуляції виконуються під контролем мікроскопа з ювелірною точністю.

У дефект, після видалення рогівки, акуратно накладається кератобіоімплантат - після чого, край власної рогівки хворого за допомогою дуже тонких хірургічних ниток зшивається з крайньою частиною кератобіоімплантата.

По завершенні оперативного втручання хірург перевіряє герметичність і рівномірність швів, потім йде накладення на око пов'язки або спеціальною захисною контактної лінзи.

Після операції хворий залишається під контролем лікарів-офтальмологів і анестезіологів не менше 12 годин. Надалі хворий потребує щоденного спостереження лікарів-офтальмологів лікарні не менше 7 - 10 днів. Після цього періоду, лікар призначає дати наступних оглядів і пацієнт повертається додому, що сприяє максимально комфортному відновленню. Після проведення кератопластики пацієнтові надаються рекомендації з фізичного режиму і запобіганню очей від негативних впливів (високої температури, хімічних речовин та ін.). Відновлювальний період тривалий (від трьох місяців до року). Шви видаляють, зазвичай, по закінченні 6 - 12 місяців після пластики.

Післяопераційне відновлення

Як правило, результат кератопластики благополучний: рогівка зберігається прозорою, з'являються бажані зорові функції. У виняткових випадках, можлива не приживлюваність імплантату, яка проявляється в інтенсивному почервонінні ока і помутнінні рогівки, але застосовуване лікування дозволяє уникнути таких проявів. У разі необхідності може бути проведена повторна операція.

Коли первісний стан зорового аналізатора не дає можливості досягти бажаних оптичних показників після пластики, і з метою позбавлення можливого післяопераційного астигматизму, хворому може знадобиться проведення лазерної корекції.

Під час відновлення пацієнт перебуває під регулярним наглядом свого лікаря.

Кератопластика в Дніпропетровську

Медицина в Європі ще багато років тому зарекомендувала себе як еталон якості, висококваліфікованого обслуговування, передових технологій і реабілітаційних програм, заснованих на новітніх препаратах і методиках. Поява сучасної вітчизняної технології проведення кератопластики, яка відповідає всім світовим стандартам і вимогам, дає можливість висококваліфікованим хірургам-офтальмологам Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні своєчасно проводити високотехнологічні операції хворим з важкими захворюваннями рогівки.

Колектив Дніпропетровської обласної офтальмологічної лікарні - це сплав досвіду висококваліфікованих практикуючих фахівців і науковий потенціал співробітників кафедри офтальмології Дніпропетровської державної медичної академії, доповнений повним спектром сучасного лікувально-діагностичного обладнання, що дозволяє визначити індивідуальний підхід у виборі методу лікування для кожного пацієнта. Очолює лікувальний заклад директор, заслужений лікар України кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, головний офтальмолог ГУОЗ Дніпропетровської облдержадміністрації, член німецького офтальмологічного товариства, європейського та американського товариства катарактальних і рефракційних хірургів - Сердюк Валерій Миколайович.

Виготовляючи кератобіоімплантати з донорських роговиць, ми проводимо всі необхідні дослідження, забезпечуючи їх надійність, безпеку і якісне приживлення.

Создание сайтов Создание сайтов Кривой рог Создание сайтов Крым